Як працює кварцовий і механічний годинник

Як працює кварцовий і механічний годинник1695028614

Як працює кварцовий і механічний годинник

Як працює механічний механізм?

Механічні механізми відносяться до однієї з двох підкатегорій: годинник з ручним заводом та годинник з автопідзаводом (автоматичний).

У годиннику з ручним заводом власник повинен повернути заводну головку (заводний пристрій) у верхній частині годинника, щоб завести пружину. Після цього годинник повинен пропрацювати приблизно 40 годин до наступного заводу. Деякий годинник навіть має запас ходу, який збільшується до 10 днів.

Автоматичні варіанти годинника працюють від маятника, який автоматично заводить заводну пружину. Осцилятор можна уявити як ротор, який обертається, коли власник годинника рухає зап'ястям. Це означає, що годинник працює виключно за рахунок кінетичної енергії.

Однак обидва типи мають схожу конструкцію. При заводці тиск виявляється на заводну пружину, яка створює силу, що передається через зубчасту передачу (збірний термін позначення компонентів годин) на спусковий механізм. Таким чином, щоразу виробляється невелика кількість енергії.

Як працює кварцовий механізм?

Вперше представлені в 1969 році японською компанією Seiko кварцові механізми набагато простіше в порівнянні з іншими. Вони були створені з метою кинути виклик традиційним поглядам на виробництво годинника.

До цього моменту існував тільки механічний годинник, який був важкодоступний для обивателя. Дешевші кварцові механізми назавжди змінили годинникову індустрію.

Кварцові механізми працюють від батареї. Вони не вимагають підзаводу.

Батарейки посилають електричні сигнали на кристал кварцу, змушуючи його вібрувати 32768 разів на секунду. Потім ці коливання вимірюються за схемою і перетворюються на одиничні електричні імпульси - один імпульс на секунду.

В результаті виходить годинник, точність якого набагато вища, ніж у будь-якого механічного годинника.

На нашому сайті ви знайдете більший вибір механічних і кварцових годинників